Wyposażenie sal przedszkolnych w meble – jakie są wymogi?

Pomieszczenia w przedszkolach także muszą być odpowiednio urządzone i raczej nikt nie ma co do tego wątpliwości. Musi jednak pojawić się pytanie, w jaki sposób to wyposażenie powinno wyglądać? Bardzo duże znaczenie mają odpowiednie meble, które mają za zadanie zapewnić personelowi dydaktycznemu i samym dzieciom najlepsze warunki.

Z uwagi na to, że w przedszkolu obecne są dość małe dzieci, każdy sprzęt powinien być wykonany w taki sposób, aby minimalizować ryzyko urazów, zatruć czy odczynów alergicznych. Kłania się zastosowanie materiałów, farb czy lakierów, które nie są toksyczne i są przeznaczone dla alergików.

Meble różnego typu, ale zawsze niezbędne w przedszkolach Oczywiście w praktyce nie zawsze jest łatwo znaleźć meble wykonane w taki sposób, a ich cena potrafi być wysoka. Części placówek zwyczajnie na to nie stać, co nie jest niczym dziwnym.

Oznacza to, że konieczne będzie wprowadzenie stosownych oszczędności. Wiele mebli, które pojawiają się w przedszkolach nie zalicza się do specjalnie dedykowanych użytkowaniu w placówkach oświatowych – być może jest to nawet większość z nich.

Nieodzowne bywają jednak meble specyficzne, jak chociażby wchodzące w skład wyposażenia szatni dla dzieci.