Wymogi odnośnie mebli do szkoły i przedszkola

Mogłoby się wydawać, że nie ma większego znaczenia jakie meble zakupimy do szkoły czy przedszkola. Przecież za każdym razem mamy do czynienia z drewnianymi krzesłami i stolikami. Prawda jednak jest taka, że tego typu kwestie są bardzo dokładnie określone.

Na co zwracać uwagę?

Jeżeli jesteśmy odpowiedzialni za zakup mebli do przedszkola czy szkoły, to musimy wiedzieć, że krzesła i stoliki muszą posiadać odpowiednie certyfikaty, a co więcej, swoim rozmiarem muszą być dopasowane do wzrostu dzieci, które mają z nich korzystać.

Dlatego warto znać tabelę rozmiarów, w której wyraźnie mamy zaznaczone, do jakiego wzrostu, jaka musi być wysokość tych mebli, a każdy z nich jest oznaczony różnym kolorem. Najlepiej dopilnować, aby w każdej sali znalazły się meble oznaczone trzema kolejnymi kolorami, tak aby zarówno to najniższe, jak i najwyższe dziecko z klasy, spokojnie mogło znaleźć krzesło odpowiednie do swojego wzrostu.

Sprawdzajmy certyfikaty

Ważne jest również to, aby podczas zakupu mebli sprawdzać, czy posiadają one odpowiednie certyfikaty. Tylko wówczas będziemy mieli pewność, że kupujemy produkty wysokiej jakości, które nie zagrażają zdrowiu dzieci.

Koniecznie zobaczmy jakie meble są proponowane do szkoły i przedszkola, jak również na co mamy zwracać uwagę podczas ich wybierania.