Wiek dziecka a wysokość ławek w szkole

Korelacja między wzrostem dziecka a rozmiarem szkolnych ławek jest bardzo ważna, zwłaszcza z punktu widzenia wad postawy. Nieergonomiczne ławki szkolne mogą bowiem nawet w kilka lat w ławie o złym rozmiarze, uczniowie mogą wyrobić w sobie złe nawyki związane z korzystaniem z krzeseł i siedzeń, a w przyszłości przez ławki szkolne nabawić się wielu popularnych wad postawy, które to nie powinny być bagatelizowane.

W polskich szkołach wymiary ławek oznaczone są zazwyczaj poprzez kolorystykę, która to nawiązuje do konkretnego wzrostu. Warto zatem stosować się do tych zaleceń, ponieważ pozwoli to na komfortowe siedzenie i zapobiegnie bólom pleców i nóg.

Dlaczego należy dokładnie wybierać rozmiary ławek?

Dobrze dobrane ławki zagwarantują dzieciom w klasie wygodnie spędzone godziny, podczas których nie będą one narzekać z powodu bólu pleców czy nóg. Poza tym, zminimalizują ryzyko powstania i pogłębiania się wad postawy, takich jak chociażby kifoza i skolioza.

Kształcisz dzieci w placówce oświatowej? Jesteś pedagogiem, wychowawcą, a może dyrektorem szkoły? Zapraszamy na blog o szkole dla nauczycieli i dyrektorów.

Nie da się ukryć, że dzieci i młodzież spędzają w szkole bardzo dużo czasu, zatem powinny one mieć dostęp do wygodnych i komfortowych ławek. Na pewno pozwolą im być bardziej efektywne oraz podniosą poziom zaangażowania na lekcjach.

Warto zatem rzeczowo i dokładnie zainteresować się tematyką ławek szkolnych, ponieważ pozwoli to na fantastyczne zaaranżowanie klas.