Tablice szkolne – białe czy zielone?

Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu standardem były w szkołach tradycyjne zielone tablice, dziś coraz częściej są one wypierane poprzez białe tablice suchościerne. Oba rodzaje tablic działają na podobnych zasadach, ponieważ w bardzo łatwy sposób można po nich pisać oraz ścierać to co nanieśliśmy.

W przypadku klasycznych zielonych tablic wykorzystuje się do tego kredę. Choć jest ona stosunkowo tania i łatwo dostępna, może jednak niektóre osoby uczulać.

Poza tym, kreda pozostawia biały osad na rękach, przez co po każdym jej użyciu trzeba zwykle umyć sobie ręce.

Tablice suchościerne w szkołach

To właśnie one są alternatywą dla tradycyjnych, zielonych tablic.

Przede wszystkim, do pisania po nich używa się specjalnych pisaków, które mogą występować w wielu kolorach. Choć są być może nieco droższe od kredy, zdecydowanie przewyższają ją w wygodzie używania.

Do zmazywania tablic służą mięciutkie magnetyczne gąbki, choć jak wiadomo warto raz na jakiś czas umyć tablicę jakimś mocniejszym środkiem. Pozwoli to na długie zachowanie jej bieli oraz spowoduje, że unikniemy nieestetycznych pozostałości po pisakach.

W przypadku posiadania odpowiednich funduszy jeszcze lepiej jest inwestować w multimedialne i wielozadaniowe tablice interaktywne, które to mogą spełniać naprawdę wiele funkcji.