Tablica interaktywna w szkole – czy to ma sens?

Tablice interaktywne to stosunkowo nowe akcesorium, które bardzo szybko zagościło na stałe w wielu szkołach. Są one świetną inwestycją, ponieważ pozwalają na naprawdę wiele zastosowań edukacyjnych. Jedną z ich niewątpliwych zalet jest to, że nauczyciel może zapisane podczas lekcji notatki oraz rysunki zapisać i przekazać uczniom w wersji elektronicznej. Poza tym, tego typu tablica z pewnością przyda się na wielu zajęciach wymagających specjalnej powierzchni jaką jest chociażby kratka, układ współrzędnych lub pięciolinia. Dodatkowo, pozwoli ona na pisanie po nim co nie byłoby równie łatwe na klasycznej tablicy.

Zalety tablic interaktywnych dla szkół

Tańszą alternatywą są nowoczesne monitory interaktywne, które coraz powszechniej wykorzystywane są w edukacji. Mnogość interesującego oprogramowania sprawia, że nauczyciele chętnie z nich korzystają, bo widzą, jak zaangażowane stają się dzieciaki.

Nie da się ukryć, że takie tablice dają niemalże nieograniczone możliwości w kontekście dodatkowych źródeł wiedzy na lekcji. Można bowiem na nich uruchamiać dowolne programy edukacyjne, słowniki, encyklopedie czy też strony internetowe. Tym co odróżnia tablicę interaktywną od ekranu projektora jest jednak to, że można na niej nanosić notatki i rysunki. Tak samo będzie to wyglądać w przypadku wyświetlania dodatkowych materiałów zajęciowych. Tablica interaktywna pomoże w wyświetlaniu dowolnych ilustracji i filmów, w które to również można ingerować. Alternatywą dla tablic, różniącą się jedynie sposobem wyświetlania obrazu jest monitor interaktywny.