Szafki szkolne – jak ozdobić swoją przestrzeń?

Coraz więcej szkół decyduje się na zapewnienie swoim uczniom szafek szkolnych. Dzięki temu, dzieci nie muszą codziennie nosić książek, których nie potrzebują, a dodatkowo mogą w takich szafkach trzymać inne rzeczy, które przydają im się w szkole. Jeśli tylko mamy taką możliwość, warto tą swoją szkolną przestrzeń ozdobić.

Dopasowane do siebie

Oczywiście podczas ozdabiania szafek szkolnych, każdy powinien je ozdobić tak, aby pasowały do jego charakteru.

Uczniowskie skrytki szkolne chłopców będą raczej surowe, może się okazać, że znajdziemy tam jakieś plakaty z ulubioną drużyną czy zespołem, jednak poza nimi, może nic więcej się tam nie znajdować. Wynika to z tego, że już od najmłodszego wieku umysł małego mężczyzny nastawiony jest raczej na treść, a więc zawartość i funkcjonalność, a nie na formę.

A szafki dziewcząt?

Za to szafki szkolne dziewcząt, mogą się okazać wypełnione różnymi ozdobnikami.

Może to być lusterko, dekoracyjne pudełko na różne potrzebne drobiazgi, może się okazać, że w takiej szafce znajdzie się zdjęcie z najlepszą przyjaciółką albo chłopakiem. A czasami może się pojawić również jakaś wisząca ozdoba, która będzie pokazywała temperament właścicielki szafki.

Najważniejsze jest to, żeby tak ozdobiona szafka zawierała wszystko, co może być niezbędne jej właścicielce. Zobaczmy jakie mamy tutaj propozycje, bo może się okazać, że fajne i funkcjonalne ozdobienie szafek szkolnych, nie będzie trudnym zadaniem.