Świetlica szkolna – jakie meble wybrać?

Świetlica szkolna to bardzo ważne miejsce w szkole, tym bardziej, że niejednokrotnie dzieci spędzają w niej po kilka godzin w ciągu dnia. Dlatego też, tak ważne jest to, abyśmy odpowiednio ją wyposażyli, tak żeby dzieci mogły znaleźć tutaj wszystko co będzie im niezbędne.

Przede wszystkim stoły i krzesła szkolne

Jakie jest podstawowe wyposażenie świetlicy szkolnej? Jeżeli chcemy urządzić świetlicę szkolną, to przede wszystkim powinniśmy zadbać o to, aby znalazły się w niej stoły i krzesła, które wielkością będą dopasowane do wzrostu dzieci, które najczęściej przebywają w tym miejscu.

Wówczas dzieci będą miały możliwość w wygodnej pozycji odrobić lekcje i przygotować się na kolejny dzień. Co więcej, warto również zadbać o to, aby tych stołów i krzeseł było jak najwięcej, tak aby każde z nich mogło wygodnie usiąść.

Regały też będą potrzebne

Warto pamiętać, że świetlica powinna być wyposażona w książki i różnego rodzaju zabawki, tak aby dzieci mogły się spokojnie przy nich zrelaksować.

Ale te wszystkie rzeczy trzeba gdzieś trzymać. Dlatego warto wybrać szafę i regały, na których będzie można ułożyć te wszystkie niezbędne rzeczy. Wybierając meble do świetlicy powinniśmy pamiętać, aby były one funkcjonalne, ale też jednocześnie, żeby posiadały niezbędne atesty.