Stołówka szkolna i jej wyposażenie

Bardzo ważne jest to, aby dzieci w ciągu dnia zjadły ciepły posiłek. Jeśli dość długo przebywają w szkole, to właśnie szkoła powinna zadbać o to, aby dzieci miały ten ciepły posiłek zapewniony i co więcej, żeby miały miejsce, w którym spokojnie będą mogły go zjeść.

Przygotowanie stołówki

Żeby sprostanie tym wymogą było możliwe, należy znaleźć takie pomieszczenie w szkole, w którym będzie można przygotować szkolną stołówkę. Oczywiście zanim zostanie ona oddana uczniom do użytku, będziemy musieli na początek zadbać o odpowiednie wyposażenie stołówki szkolnej. Przede wszystkim musimy zdobyć krzesła i stoły.

Najlepiej jeśli przy każdym z nich będzie mogło usiąść kilkoro uczniów, tak aby jednocześnie mogły tworzyć się ciekawe interakcje.

Przestrzeń stołówki szkolnej

Jeśli tylko mamy taką możliwość, powinniśmy zadbać o to, aby na stołówce znajdowały się stoły i krzesła w różnej wielkości. Wówczas będziemy mieli pewność, że zarówno młodsze dzieci, jak i starsze, spokojnie będą mogły zjeść ciepły posiłek, w wygodnej pozycji. Krzesła i stoły, które wybierzemy do szkolnej stołówki, powinny być również łatwe w czyszczeniu. Wówczas będziemy mieli pewność, że posłużą w tym miejscu przez wiele lat.