Projektor multimedialny do szkoły – czym powinien się cechować?

Jeżeli wybieramy urządzenia multimedialne do szkoły, to z pewnością chcemy, aby były one w przystępnej cenie, ale jednocześnie zdajemy sobie sprawę z tego, że powinny prezentować wysoką jakość, tak aby jak najdłużej towarzyszyły uczniom. Na co więc zwracać uwagę podczas wybierając projektory multimedialne dla szkół?

Parametry projektora

Przede wszystkim zanim zdecydujemy się na zakup projektora multimedialnego do szkoły, powinniśmy się dokładnie przyjrzeć jego parametrom.

To oznacza, że musimy sprawdzić jaką jasność nam oferuje, jaką rozdzielczość, kontrast, jak i żywotność źródła światła.

Od tego ostatniego będzie zależało, jak długo będziemy mogli korzystać z takiego projektora.

Co jeszcze?

Upewnijmy się również jaki jest poziom hałasu takiego urządzenia, czy ma obiektyw zoom i jaką ma gwarancję.

No i warto zobaczyć, czy nie będzie problemów, aby podłączyć go do laptopa, komputera stacjonarnego czy odtwarzacza DVD tak, byśmy mogli wykorzystać dla dzieci wszystkie dostępne multimedia w szkole, w kompatybilności z nowo zakupionym projektorem.

Im więcej parametrów takiego projektora porównamy, tym większa będzie szansa, że uda nam się dobrać odpowiednie urządzenie.

Pamiętajmy, że nauczyciele zazwyczaj podłączają do projektora laptopy albo komputery, więc to podłączenie powinno być w miarę proste i gwarantować powinno dobrą jakość przesyłanego obrazu i dźwięku.

Reasumując, projektor multimedialny w tej chwili jest niemalże niezbędnym urządzeniem, które powinno znajdować się na wyposażeniu szkoły.