Projektor DLP czy LCD?

Wybierając odpowiedni projektor na szkolne potrzeby, staje się przed standardowymi opcjami. Z jednej strony mamy do wyboru modele tańsze, a z drugiej te droższe. Od razu trzeba powiedzieć, że całkowicie nieopłacalne, a wręcz pozbawione sensu jest sięganie po projektory obsługujące niskie rozdzielczości. optoma x305st 

Obraz podczas zajęć powinien być bowiem odpowiednio wyraźny, więc należy wybrać urządzenie spełniające standardy kina domowego. Atestowane projektory multimedialne dla szkół można znaleźć w sklepach internetowych, jednak warto celować w takie, które specjalizują się w zaopatrywaniu szkół i placówek edukacyjnych, np.: https://edumax.com.pl/pol_m_MULTIMEDIA_PROJEKTORY-MULTIMEDIALNE-561.html Kwestią otwartą pozostaje, czy wybór padnie na model wykonany w technologii DLP czy też LCD. Jedna i druga ma swoich gorących zwolenników, jak i przeciwników.

Dwie opcje, spośród których nie tak łatwo wybrać optymalną Zdaniem niektórych projektor lampowy, a więc DLP zapewnia wyższą jakość obrazu. Z punktu widzenia wielu współczesnych rozwiązań optycznych technologia jest dość leciwa, jednakże układ miniaturowych luster ukrytych pod obudową ma entuzjastów. Minusem rzutników DLP jest to, że nagrzewają się do wysokich temperatur, dlatego musi w nich być zamontowany aktywny system chłodzenia – zazwyczaj w postaci wentylatora.

Rzutniki LCD bazują z kolei na lampach LED. Oferują wysoką jakość obrazu, jednakże są narażone na kłopotliwe zjawisko przepalania pikseli. Warto na dłuższą metę sięgnąć do szkolnej kasy trochę głębiej i wybrać zestaw: rzutnik z ekranem interaktywnym.