Monitor interaktywny a tablica interaktywna

Coraz częściej w szkołach korzysta się z różnego rodzaju interaktywnych pomocy, dzięki którym wiele różnych rzeczy można w przystępniejszy sposób przekazywać uczniom. Takich pomocy jest sporo, a to oznacza, że powinniśmy się dokładnie zastanowić, które z nich będą lepsze dla naszej szkoły.

Jakie plusy i minusy tablicy interaktywnej?

Do zalet trzeba zaliczyć niskie koszty początkowe i fakt, że z takiej tablicy można korzystać na wiele sposobów, również do pisania po niej specjalnymi markerami, jak i jako tablicy magnetycznej. Co więcej, ma ona również sporą powierzchnię.

Niestety z jej wad należy wymienić fakt, że trzeba się liczyć z wysokimi kosztami jej użytkowania, skomplikowaną instalacją, jak i tym, że jakość wyświetlanego obrazu będzie zależała od oświetlenia.

Lepszy monitor?

Z kolei monitor interaktywny oferuje nam niskie koszty użytkowania, możliwość korzystania z niego nawet przy jasnym oświetleniu, łatwość instalacji i wbudowane głośniki.

Ale jednocześnie wadą może być to, że musimy się liczyć z wyższymi kosztami na początek, mniejszym rozmiarem obrazu i tym, że nie możemy go używać jako zwykłej tablicy. Warto sprawdzić wszystkie plusy i minusy każdej z opcji, a następnie pomyśleć, która z nich bardziej będzie odpowiadała naszym wymaganiom.