Ławki korytarzowe w szkole – konieczność czy relikt?

Możemy się zastanawiać czy ławki korytarzowe w szkole są jeszcze potrzebne. Trzeba na nie wydać sporo pieniędzy, do tego zajmują przestrzeń na korytarzu, a więc może powinniśmy z nich zrezygnować?

Lepiej nie

Jeżeli zastanawiamy się nad rezygnacją z ławek korytarzowych, to lepiej odejść od tego pomysłu.

Owszem dzieci siedzą w ławkach przez 45 minut i mogłoby się wydawać, że przerwę powinny chcieć spędzić w ruchu lub na stojąco. Jednak prawda jest taka, że często mając wybór wolą usiąść, a zamiast kazać im siedzieć na zimnej podłodze, lepiej jeśli zaproponujemy im ławki korytarzowe.

Oczekiwanie na lekcje

Co więcej, może się okazać, że jakiś uczeń przyjedzie do szkoły wcześniej. Wówczas przed lekcjami będzie mógł usiąść na takiej ławce korytarzowej, wygodnie poczekać na rozpoczęcie lekcji, a jeszcze w międzyczasie w wygodnej pozycji, będzie mógł powtórzyć materiał na najbliższą lekcję.

Ławki korytarzowe proponowane są w różnych wielkościach, więc można je dopasować do potrzeb szkoły. Dlatego warto zobaczyć, którą z propozycji powinniśmy wybrać.

Warto też zastanowić się nad uatrakcyjnieniem podwórka obok budynku szkoły, gdyż w cieplejsze dni to tam będzie kumulować się społeczność uczniowska, pod względem estetyki i funkcjonalności pasowałaby tam ławka z bali.