Jak przechowywać zabawki w przedszkolu.

W przedszkolu zazwyczaj dzieci mają do dyspozycji ogromną ilość zabawek, a to oznacza, że zazwyczaj poszukuje się pomysłów, które pozwolą je w odpowiedni sposób przechowywać. Z jednej strony dzieci powinny mieć do nich łatwy dostęp, ale z drugiej powinny być również utrzymane w porządku i w miarę możliwości powinny być chronione przed kurzem.

Na co się zdecydować?

Większe zabawki możemy poukładać na półkach albo postawić pod oknem, tak aby dzieci miały do nich swobodny dostęp, żeby wszystkie je było dobrze widać i żeby nie zajmowały niepotrzebnie miejsca, w specjalnych pudełkach, w których można pochować mniejsze zabawki.

Gdzie więc mniejsze?

Dla mniejszych zabawek i takich średniej wielkości możemy wybrać pudełka, albo wielkie plastikowe pudła na kółkach, które będą zamykane, więc będzie można je układać jedno na drugim.

Dodatkowo możemy wykorzystać tutaj wiklinowe albo materiałowe kosze czy specjalne skrzynie na zabawki. Jest wiele różnych pojemników, w których możemy przechowywać mniejsze zabawki.

Warto te niezamykane ułożyć na półkach, a większe i zamykane na podłodze, tak aby można na nich było położyć jeszcze kolejne pudła, dzięki czemu będą wówczas zabierały mniej miejsca.