Gabloty szkolne – wystrój szkoły

Gabloty szkolne to bez wątpienia jeden z elementów reprezentacyjnych każdej placówki. To właśnie one obrazują idee i wartości danej szkoły a także informują o istotnych sprawach lub planie lekcji. Bardzo często są także miejscem pamięci o ważnych wydarzeniach z życia szkoły, ale i nie tylko.

Szkolne gabloty stojące w aulach lub wiszące na korytarzach wykorzystuje się także do wspominania absolwentów szkół. Bardzo często można w nich bowiem znaleźć starsze fotografie nie tylko uczniów, ale też poprzednich nauczycieli. W ten sposób kultywuje się pewną tradycję oraz zachowuje ciągłość istnienia.

Co znajdziemy w szkolnych gablotkach?

Bardzo dużo szkół stawia jednak na pokazywanie w gablotach tego co najlepsze. W związku z tym to właśnie dyplomy, certyfikaty, wyróżnienia, medale lub puchary stanowią bardzo dużą część zawartości gablot w całej szkole. Pokazują one prestiż szkoły oraz upamiętniają liczne zwycięstwa i ważne momenty. Gablota na puchary i trofea stoi zazwyczaj w najbardziej wyeksponowanych miejscach szkoły.

Służy to nie tylko pozyskiwaniu nowych uczniów, ale też przekonywaniu do danej szkoły rodziców. Jak wiadomo prestiż jest silnie związany z ilością osiągnięć, zatem przy bardzo dużej liczbie nagród możemy spodziewać się od danej szkoły naprawdę bardzo wiele. Nie należy jednak zapominać także o informacyjnej funkcji gabloty jaką jest posiadanie planu zajęć lub wykazu dyżurów.