Ewolucja szkolnych tablic

Tablice szkolne mogą poszczycić się naprawdę długą historią, ponieważ już od lat znajdowały się w szkołach i pomagały w prowadzeniu lekcji przez nauczycieli.Bardziej tradycyjne, to tak zwane zielone tablice, choć oczywiście mogły one występować w innych kolorach, na przykład czarnym.

W przypadku tego typu tablic do pisania wykorzystuje się różnego rodzaju kredy – od klasycznej białej aż po kolorowe. Nie da się ukryć, że korzystanie z zielonych tablic nie należy do najtrudniejszych, jednakże może być wyzwaniem dla osób uczulonych na kredę.

Poza tym, po każdym jej użyciu dla własnego komfortu należy umyć ręce.

Nowoczesne tablice w szkołach

Dziś standardem w większości placówek oświatowych są już białe tablice suchościerne, które to są zdecydowanie łatwiejsze w utrzymywaniu na nich porządku.

Do pisania po nich używa się różnokolorowych pisaków, natomiast do ich ścierania zazwyczaj magnetycznych gąbek. Oprócz tego typu tablic, można spotkać jednak jeszcze tablice interaktywne.

To z kolei dość zaawansowane pomoce dydaktyczne, ponieważ oferują nie tylko możliwość pisania, ale też rysowania, oglądania filmów, przeglądania internetu czy też notowania. Warto w nie inwestować, ponieważ mają one bardzo duże walory edukacyjne, a dzięki swojej interaktywności są dla dzieci interesujące.