Dywany edukacyjne – od tradycyjnych po cyfrowe.

Edukacja dzieci powinna się odbywać na różnych poziomach, ponieważ tylko wtedy będziemy mieli pewność, że naprawdę do nich docieramy, a to co próbujemy im przekazać, na długo pozostanie w ich pamięci. Dlatego tak ważne jest, aby korzystać z dywanów edukacyjnych, które będą nie tylko nauką, ale i świetną zabawą.

Dywany tradycyjne

Jeżeli chcemy zainwestować w dywany edukacyjne, to możemy zdecydować się na takie tradycyjne, które będą wykonane z materiału. Możemy mieć na nich naniesione ulice, cyfry, litery, znajdziemy również takie, na których będziemy mogli grać w jakąś grę.

Takie dywany świetnie się sprawują, nic się z nimi nie dzieje, ale jednocześnie mogą się dość szybko znudzić dzieciom, bo będą oferowały tylko jedną opcję.

Dywany cyfrowe?

Ciekawym pomysłem mogą być dywany cyfrowe.

Zazwyczaj to od nas będzie zależało, co ma się na nich pojawiać, a dzięki specjalnemu rzutnikowi będziemy mogli sprawić, że raz będą to cyfry a raz litery. Dzieci nadeptując na określone partie dywanu, będą wykonywały zadanie, np.

zaznaczenia wszystkich małych liter. Takie dywany pozwalają na różnorodność wyświetlanych zadań, a więc przez długi czas mogą zachęcać dzieci do aktywności.

Warto się zastanowić czy wolimy taki dywan edukacyjny tradycyjny, czy jednak wolimy dołożyć trochę więcej pieniędzy i skorzystać z takiego cyfrowego, który daje znacznie więcej możliwości.