Co to jest pomoc dydaktyczna?

Prowadzenie lekcji w szkole dowolnego szczebla wymaga przede wszystkim odpowiedniej kadry nauczycielskiej. To najważniejszy element zaplecza dydaktycznego w każdej szkole bez względu na jej charakter i typ prowadzonego przedmiotu. Jednakże w praktyce pedagodzy korzystają również z pewnych dodatkowych rozwiązań. avtek tripod standard 150 

Chodzi o wszelkiego rodzaju pomoce dydaktyczne, których w żadnej szkole z reguły nie brakuje. Dzięki nim można lepiej wytłumaczyć istotne pojęcia, co ma spore znaczenie w kontekście efektywnego nauczania. Tyczy się to praktycznie wszystkich grup przedmiotów – jednakowo humanistycznych, jak i matematyczno-przyrodniczych.

Wiele rozwiązań w zakresie pomocy dydaktycznych Nauczyciel prowadzący lekcje matematyki korzysta z modeli figur geometrycznych, aby wyjaśnić zagadnienia związane z geometrią, nauczyciel historii czy geografii sięgnie z kolei po mapy. Wymieniać można długo. Bardzo ważne jest, aby używane podczas zajęć pomoce dydaktyczne stały na odpowiednio wysokim poziomie i nie były przestarzałe.

Rośnie także uznanie dla nowoczesnych środków multimedialnych, takich jak specjalne tablice czy po prostu treści graficzne w formie plików lub filmów emitowane za pomocą rzutników.