10 pomysłów na wykorzystanie ekranu projekcyjnego w szkole.

Szkoły coraz częściej sięgają po różnego rodzaju pomoce multimedialne, które mają sprawić, że nauka będzie ciekawsza. Dlatego też, warto wiedzieć, w jaki sposób można wykorzystać ekran projekcyjny, aby zachęcić dzieci do nauki.

Możliwości jest wiele

Jeżeli mamy ekran projekcyjny, to warto się zastanowić, w jaki sposób można go wykorzystać, aby dzieci ciągle chętnie z niego korzystały.

Na początek możemy go wykorzystać do pisania i czytania, pokazując dzieciom, w jaki sposób może się zmieniać napisany przez nas tekst. Możemy go też wykorzystać do pokazywania różnego rodzaju puzzli i rysunków, które pomogą w nauce matematyki, a cała klasa razem będzie rozwiązywała zadania. Może też posłużyć do pokazywania eksperymentów z biologii, chemii czy fizyki.

Możemy na takim ekranie pokazywać również statystyki za pomocą wykresów, zamiast tylko podawać suche liczby. A jeśli jest sprawdzian, możemy na nim wyświetlać czas, który został do jego zakończenia.

Co jeszcze?

To na ekranie możemy pokazywać quizy, które uczniowie będą mieli rozwiązywać w grupach.

Można też pozwolić, aby dziecko zadanie wykonało na kartce, a później wyświetliło je na ekranie. On też pomoże podczas tworzenia grafiki, ale również pozwoli nam w czasie rzeczywistym porozmawiać z uczniami innej szkoły. No i zawsze na ekranie, przy zaciemnionej ścianie i zapalonej małej lampce, możemy przygotować teatr cieni.

Jest wiele sposobów na wykorzystanie takiego ekranu. Trzeba tylko chcieć je odkryć.